Çatı Yalıtımı

208
Çatı Yalıtımı

Yapıların ısı değerlerindeki kayıpları önlemek için yalıtım önemli bir nokta özellikle mantolamadan sonra bir yapının en önemli yaltım ihtiyaçlarından biriside çatı yalıtımı ve izolasyonudur. Çatılar ısı değerlerinde büyük değişiklik gösteren kısımlardır. Çatı yalıtımı yapılması yapının %20 – %40 oranında değişiklik gösteren değerlerde bir ısı kaybını önlemekte bu da hem yakıt ekonomisinden tasarruf hemde binanınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Isı yalıtımı geniş kapsamlı bir konudur ve temel yalıtımından çatı yalıtımına kadar bütün bölümleri kapsamaktadır. Isının etkisine en çok maruza kalan kısım ise yapıların çatı kısmıdır ve iyi şekilde projelendirilip izolasyon yapılmayan çatılar yani gerekli yalıtımı sağlanmamış çatıların yapınıza olumsuz etkisi oldukça büyüktür. Ayrıca yasalara göre 50m2’den büyük olan tüm yapılara sebep aranmaksızın yalıtım yapılması mecburidir. Enerji tasarrufu günümüzde zaruri olmuş ve yasalar ile de desteklenmiş olup enerji kimlik belgesi mecburi hale getirilmiştir.

Çatı Yalıtımının Önemi

Yapınızın çatısına en uygun yalıtım genellikle yazın serin ve makul, kış mevsimlerinde sıcak bir ortam sağlar. Ekonomik olarak elektrik ve doğalgaz tasarrufu sağlanmaktadır bu tasarruf sağlığınıza da yansımakta olup uygun çatı yalıtımının yapılması daha az rutubet ve yaşam standartlarına uygun bir ortam sağlmakta ve bakteri vb.. oluşumunu da büyük ölçüde engelleyerek sağlığınızın korunmasınada faydalı olmaktadır.

Çatılara uygulanan ısı yalıtımı mevsimsel ve yapının durumuna göre değişiklik göstermektedir. Kullanılacak malzeme, çatı türü, malzemenin kalınlığı, dış ortamdaki sıcaklığın etkilerine göre değişiklik göstermektedir.
Binanızın, yapınızın çatı yalıtımını yaptırmak için bizimle iletişime geçerek keşif ve projelendirme hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Turanlı Yalıtım çatı yalıtımı ve izolasyonu ve çatı kısımlarındaki tüm tadilat işlemlerini yapmakta isteğe özel Velux çatı pencerelerinin uygulamasınıda sunmaktadır. Bugüne kadar 1000’den fazla çatıda yalıtım uygulaması yapmış uzman ekibimizden bilgi alarak yalıtım konusundaki tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

ETİKETLER: